1.حذف کلر از آب آشامیدنی

به طور کلی آب کلر دار مناسب استخر ها می باشد و یک روش عالی برای ضدعفونی و تصفیه آب راکد است. درصورتیکه آب استخر برای نوشیدن مناسب نیست زیرا کلر برای انسان مضر است. با این وجود، آب شهری لوله کشی حاوی مقداری کلر است، بنابراین بهتر است قبل از نوشیدن آب ،کلر را حذف کنید. دستگاه تصفیه آب خانگی قادر به حذف 95 درصد کلر از آب می باشد. در ادامه مقاله نکات بیشتری در مورد مزیت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی بیان میکنیم.

2.صرفه جویی در هزینه ها

در صورتیکه یک خانواده ۴ نفره تصمیم به استفاده از آب سالم داشته باشد اگر از آب معدنی استفاده نمایند روزانه بایستی ۲۴۰۰۰ تومان بابت خرید ۴ عدد بطری ۵ /۱ لیتری پرداخت نمایند. با فرض ثابت بودن قیمت ها، این خانواده باید سالیانه ۸۶۴۰۰۰ ۲ تومان بابت خرید آب پرداخت نماید.
درصورتیکه با هزینه کردن حدود نیمی از این مبلغ، می توان یک دستگاه تصفیه آب تهیه نمود و یک عمر از آن استفاده کرد. ضمنا هزینه نگهداری آن نیز بسیار مقرون بصرفه می باشد بنحوی که در سال اول کل هزینه پرداختی برای دو دوره تعویض فیلتر مبلغی در حدود ۰۰۰ /۵۵۰ تومان خواهد بود.

3.کاهش خطر ابتال به سرطان

از مزیت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی این می باشد که کلر و محصوالت جانبی کلر (تری هالومتان ها) حذف می شوند و به همین جهت شما و خانواده شما از خطر ابتالا به انواع مختلف سرطان ها از جمله سرطان پستان، سرطان مثانه، سرطان روده بزرگ و سرطان رکتوم و غیره در امان می مانید.

مزیت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی

4.کاهش هزینه های پزشکی

ذکر این نکته همیشه لازم است که پیشگیری بهتر از درمان خواهد بود. با استفاده از یک دستگاه تصفیه آب خانگی، آب شرب شما سالم تر خواهد بود و شما و خانواده تان دیگر درگیر بیماری های مرتبط با آب نیستید، لذا نیازی به هزینه های پزشکی مرتبط با آلودگی و مسومیت آبی نخواهید داشت.

5. کاهش مشکالت گوارشی

جالب است بدانید که میکروارگانیزمهایی مثل کریپتوسپوریدیم و جیاردیا، انلگهایی دارای کیست هستند که نسبت به گندزداهایی مانند کلر مقاوم می باشند. از این رو انگل های موجود در آب لوله کشی شهری می توانند باعث ایجاد مشکالت روده ای و گوارشی شوند. از مزیت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی این می باشد که با مجهز بودن به فیلترهای RO قادر به حذف فیزیکی این انگل ها می باشد. بدین جهت با استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی دیگر نگران بوجود آمدن مشکالت گوارشی مرتبط با آلودگی آب آشامیدنی نخواهید بود.

6.شما را به نوشیدن آب بیشتر تشویق می کند

بسیاری از خانواده هایی که اقدام به نصب دستگاه تصفیه آب خانگی کرده اند، معتقدند که دستگاه تصفیه آب خانگی باعث شده تا نوشیدن آب برای آنها از قبل لذت بخش تر شود. بدین جهت مصرف نوشیدنی های دیگر مانند نوشابه و نوشیدنی هایی که مواد نگهدارنده دارند و برای سلامتی انسان مضر هستند در منزلشان کمتر شده است. درواقع آب تصفیه شده از تصفیه آب به این دلیل که فاقد بسیاری از آلاینده ها می باشد، طعم و بوی بسیار مطلوبی دارد که نوشیدن آب سالم را برای شما لذت بخش تر می کند.

7.طعم و بوی آب را بهبود می بخشد

دستگاه تصفیه آب، در هر مقیاسی، دارای فیلتر های کربنی می باشد. فیلتر های کربنی وظیفه دارند تا ترکیبات شیمیایی موجود در آب را حذف کنند. یکی از این ترکیبات کلر است. ترکیبات شیمیایی مانند کلر و فلوراید که به دلیل ضد عفونی به آب افزوده می شوند، دارای بوی ناخوشایندی هستند. بنابراین از مزیت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی این می باشد که با حذف بیشتر ناخالصی های درون آب توسط فیلتر های تصفیه آب اسمز معکوس، کیفیت آب خروجی شما از هر نظر بهتر خواهد شد و بو و مزه آب به طور محسوسی بیشتر خواهد شد.

8.کنترل بهتر وزن

حفظ وزن ایده آل شما با آب تصفی ه شده، آسانتر خواهد بود، زیرا با نوشیدن آب سبک ،کربوهیدرات و قند بیش از حد جذب نمی کنید. از این رو توصیه می شود اگر دچار اضافه وزن هستید، آب بیشتری نسبت به افرادی که وزن متعادل تری دارند، مصرف کنید.

9.مزیت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی برای فرزندان شما

توجه داشته باشید که فرزندان شما به بهترین آب آشامیدنی نیاز دارند. درواقع آب آشامیدنی سالم با بهبود و تقویت سیستم ایمنی بدن، آن را قوی تر می کند. از مزایای استفاده از دستگاه تصفیه آب، بیماری کمتر فرزندان و حفظ سلامتی آنان می باشد.

10.حذف سرب و سایر فلزات خطرناک از آب آشامیدنی

از مزایای استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی کاهش سرب و فلزات مضر می باشد، چرا که فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی فورا آنها را حذف می کند. از این رو از دیگر مزیت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی این می باشد که شما از بیماری هایی که توسط فلزات سمی به وجود می آید، پیشگیری کنید. طبق گفته کارشناسان، سرب از عوامل اصلی اختلال در یادگیری در میان کودکان می باشد، بدین جهت اگر فرزند دارید بهتر حتما از آب آشامیدنی تصفیه شده استفاده کنید.