09120169430

زیاد بودن آب خروجی فاضلاب در دستگاه تصفیه آب

زیاد بودن آب خروجی فاضلاب

زیاد بودن آب خروجی فاضلاب در دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب از قطعات مختلفی تشکیل شده است که هر کدام نقش جداگانه ای را در فرایند تصفیه آب ایفا می کنند. زیاد بودن آب خروجی فاضلاب ناشی از عدم عملکرد صحیح محدودکننده فاضلاب یا شیر فلو (Restrictor) در دستگاه تصفیه آب می باشد. فرایند عیب یابی دستگاه نیازمند تجربه و دانش کافی در حوزه تصفیه آب است. اطلاعاتی که امروز از فروشگاه زلال آب در اختیار شما قرار می گیرد، جهت مرتفع نمودن مشکل زیاد بودن خروجی پساب در دستگاه تصفیه آب کمک می کند. همچنین با مراجعه به بخش آموزش سایت می توانید از جدیدترین روش های خطایابی دستگاه تصفیه آب باخبر شوید.

محدود کننده فاضلاب دستگاه تصفیه آب وظیفه کنترل پساب دستگاه را بر عهده دارد. اما گاهی این قطعه به خوبی وظیفه خود را انجام نداده و سبب خروجی نامتعارف آب از محدود کننده فاضلاب خواهد شد.

دستگاه تصفیه آب به روش اسمز معکوس با استفاده از تامین فشار آب در پشت فیلتر ممبران و کنترل خروجی فاضلاب، می تواند بازده مناسبی داشته باشد.به همین دلیل «محدودکننده جریان» نقش مهمی در دستگاه های تصفیه آب به روش اسمز معکوس دارد.

آب با فشار زیادی وارد محفظه ممبران شده و در پشت فیلتر ممبران انباشته میشود. در صورتیکه مسیر خروجی کاملا باز باشد، کل این آب خارج شده و دیگر امکان معکوس شدن جریان  اسمزی وجود ندارد.

برای همین یک محدود کننده فاضلاب، در مسیرخروجی قرار داده شده تا حجم آب پساب محدود شود. با این عمل فشار پشت ممبران افزایش یافته و عمل جداسازی ناخالصی ها به درستی انجام می شود.

محدود کننده فاضلاب بر اساس میزان آبی که در هر دقیقه از آن خارج می شود، شناسایی می شود. به عنوان نمونه محدود کننده ۳۰۰ به این معنی است که در هر دقیقه تنها به ۳۰۰ سی سی پساب اجازه خروج می دهد. در صورتیکه این قطعه از دستگاه تصفیه آب حذف شود، در هر دقیقه ۱/۴ اینچ (حدود ۴ لیتر) آب وارد فاضلاب خواهد شد. نوع محدود کننده حتما باید توسط کارشناس تصفیه آب و با توجه به ظرفیت فیلتر ممبران ، عمر فیلتر ممبران ، فشار پمپ و سختی آب ورودی تعیین شود. اما به طور معمول نوع آن بر اساس ظرفیت فیلتر ممبران تعیین می گردد. به عنوان مثال در دستگاه های تصفیه آب خانگی که عموما از ممبران ۵۰ گالن بهره می برند، از محدود کننده ۳۰۰ استفاده می شود و در صورتیکه ظرفیت فیلتر ممبران ۷۵ گالن باشد، محدود کننده ۴۰۰ نصب می گردد.

محدود کننده فاضلاب دستگاه تصفیه آب در انواع ۳۰۰ تا ۲۰۰۰ تولید می شود که با بالارفتن عدد آن، میزان آب خروجی نیز بیشتر خواهد شد. ممکن است این قطعه به علت عدم تعویض به موقع فیلترها کیپ شود یا مقدار آب خروجی از آن، کمتر از حد معمول شود که نهایتا باعث خرابی فیلتر ممبران و استهلاک قطعات برقی خواهد شد.

بنابراین توصیه می شود در هنگام انجام سرویس های دوره ای، صحت عملکرد این قطعه ی مهم نیز کنترل گردد و ترجیحا هر ۲ سال یکبار تعویض گردد.

تعویض این قطعه نیز بسیار راحت می باشد؛ کافی است که قطعه قبلی از محل خود جدا شود و محدودکننده فاضلاب جدید به جای آن نصب شود. اما نکته مهم این است که به فلش مشخص کننده جریان توجه شود.

شما می توانید جهت دسترسی به انواع محدود کننده فاضلاب دستگاه تصفیه آب به فروشگاه سایت مراجعه نمایید و نوع متناسب آن با فیلتر ممبران خود را انتخاب کنید. شما با چند کلیک و به آسانی می توانید این قطعه را خرید کرده و درب منزل تحویل بگیرید.

 

 

 

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.