09120169430

نحوه کربن گیری فیلتر دستگاه تصفیه آب و گرفتن آب سیاه

کربن گیری فیلتر دستگاه تصفیه آب

نحوه کربن گیری فیلتر دستگاه تصفیه آب و گرفتن آب سیاه

دستگاه تصفیه آب از فیلترهای مختلفی تشکیل شده که هر کدام نقش به خصوصی راایفا می کنند. فیلترهای مرحله دوم و سوم به علت ساختارشان دارای دانه های کربنی هستند که وظیفه حذف مواد شیمیایی و طعم و بوی نامطبوع آب را بر عهده دارند. از این رو کربن گیری فیلتر دستگاه تصفیه آب و گرفتن آب سیاه بعد از نصب فیلتر از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است. مطلبی که امروز در زلال آب منتشر شده یک آموزش کاربردی در جهت حفظ عملکرد خوب دستگاه تصفیه آب شما به شمار می رود.

دانه های کربنی به کار رفته در برخی از فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی به روش جذب سطحی آلودگی ها و مواد مضر شیمیایی آب مانند کلر و سموم شیمیایی و غیره را حذف می نمایند. پیش تر در محتوایی با عنوان کربن فعال موجود در فیلتر تصفیه آب چه چیزهایی را حذف می کند؟ اطلاعات کاملی در این خصوص به کاربران ارائه شده است که مطالعه آن خالی از لطف نیست.

از آنجایی که دانه های کربنی موجود در این فیلترها در هنگام جابجایی به هم سابیده می شود، سبب ایجاد گرده های کربنی اضافی درون فیلتر می شود و نیاز به کربن گیری فیلتر دستگاه تصفیه آب دارد.

بنابراین بعد از تعویض و نصب فیلتر کربن فعال ذرات ریز کربن در آب خروجی دستگاه تصفیه آب دیده می شوند و رنگ آب را تیره می کندکه در این مرحله لازم است عملیات شستشو یا در اصطلاح کربن گیری انجام شود که متاسفانه بسیاری از سرویسکاران دستگاه تصفیه آب این مهم را نادیده می گیرند. اما مسئله اصلی اینجاست که علیرغم اینکه این کربن ها خوراکی هستند، چرا باید شستشو شوند؟

دلیل آن روشن است زیرا این دانه های کربنی وارد سایر فیلترهای تصفیه آب شده و عمر آن ها راکاهش می دهد. فیلتر ممبران منافذ بسیار ریزی (در حدود ۰.۰۰۱ میکرون) دارد و نقش ویژه ای را در حذف مواد مضر و تصفیه آب ایفا می کند که در صورت نفوذ ذرات کربن به آن عمر آن تحت تاثیر این ذرات ریز کربنی کم خواهد شد و در اصطلاح فیلتر ممبران پس از مدتی کیپ می کند. در این صورت هزینه گزافی را باید جهت تعویض فیلتر ممبران بپردازید. از این رو است که کربن گیری فیلتر دستگاه تصفیه آب اهمیت یافته است.

طبق آنچه که تاکنون ذکر شد، به علت وجود فیلترهای کربنی نیاز به گرفتن آب سیاه فیلتر تصفیه آب داریم. با اینکه این اقدام به صورت رایگان از سوی تکنسین های شرکت زلال آب صورت می گیرد، اما در صورتی که شخصا نسبت به تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب خود اقدام می کنید، لازم است آموزش لازم را برای کربن گیری دریافت نمایید.

دستورالعمل کربن گیری فیلتر دستگاه تصفیه آب

روش های مختلفی از سوی شرکت های مختلف تصفیه آب ارائه شده است که سعی شده در این مطلب به طور کامل بهترین روش کربن گیری فیلتر تصفیه آب توضیح داده شود.

۱.پس از اینکه فیلتر UDF یا کربن فعال را درون هوزینگ شماره ۲ قرار دادیم، آنرا با آچار مخصوصی تخلیه می کنیم و سپس دستگاه را روشن کرده و شیر ورودی آب را نیز باز می کنیم و همزمان یک پارچ یا یک ظرف مناسب را زیر هوزینگ شماره ۳ می گذاریم.

۲.پس از چند لحظه مشاهده خواهید کرد که آب سیاه کربن پودری وارد ظرف می شود. برای بدست آوردن نتیجه مطلوب، تا زمانیکه آب کاملا شفاف شود، صبر می کنیم. سپس دستگاه را خاموش کرده و آب ورودی را نیز قطع می کنیم و فیلتر سوم CTO یا کربن بلاک را درون هوزینگ شماره ۳ قرار داده و آن را محکم می کنیم.

۳.مجددا شیر آب ورودی را باز نموده و دستگاه را به برق وصل می کنیم.

روش دوم کربن گیری و گرفتن آب سیاه

البته با روش راحت تری نیز می توان این کار را انجام داد، بدین صورت که ابتدا فیلترهای شماره ۱ و ۲ و ۳ را درون هوزینگ های مخصوص به خود قرار داده و آن ها را محکم می کنیم. سپس شیلنگ خروجی هوزینگ شماره ۲ یا UDF را از محل اتصال به ورودی هوزینگ سوم جدا می کنیم و پس از باز کردن شیر ورودی آب و اتصال دستگاه تصفیه آب به برق، عملیات کربن گیری را انجام داده و در نهایت شیلنگ را در جای خود محکم می کنیم.

 

 

 

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.