09120169430

عوارض و مشکلات عدم تعویض بموقع فیلترهای دستگاه تصفیه آب

عوارض و مشکلات دیر عوض کردن فیلتر های دستگاه تصفیه آب

۱- رشد میکروب و باکتری در دستگاه تصفیه آب

در دستگاههای تصفیه آب، آب بعد از عبور از فیلتر دوم، کلر خود را از دست می دهد. آب بدون کلر یعنی آب بدون هیچ ماده نگهدارنده، و به راحتی در این آب جلبک و قارچ و سایر عوامل بیماری زا می توانند رشد کنند. در صورتیکه به موقع اقدام به عوض کردن فیلتر های دستگاه تصفیه آب نکنید، آب خروجی پس از مدتی بدون هیچ نشانه ای دارای آلودگی میکروبی می گردد و کم کم آب بو میگیرد و ممکن است طعم آن نیز عوض شود. درصورتیکه این آلودگی ها وارد مخزن شوند، امکان تمیز کردن آن وجود نخواهد داشت و شما ناچار می شوید مخزن خود را تعویض نمایید. در واقع همه این اتفاقات زمانی رخ می دهند که فیلترها فاسد شده و شما فیلترهای دستگاه خود را در زمان مشخص شده تعویض نکرده باشید. در این مقاله به موضوع عوارض و مشکلات دیر عوض کردن فیلتر های دستگاه تصفیه آب میپردازیم بنابراین پیشنهاد میکنیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

۲- از بین رفتن کارایی فیلتر

هر فیلتر عمر مشخصی دارد. از این رو کمپانی های سازنده در طی آزمایشات و بررسی های گوناگون در فرآیند تولید این فیلترها، آنها را به دقت بررسی و کنترل کرده و عددی را به عنوان عمر مفید این فیلتر ها بر روی آن درج می کنند. بعد از گذشت آن زمان، این فیلترها عملا قادر به تصفیه نیستند و وقتی آب از آنها عبور میکند، هیچ فعالیت خاصی روی آب انجام نمی دهند. بنابراین اگر قصد دارید آب باکیفیتی بنوشید، حتما باید فیلترها را در زمانهای مشخص شده تعویض نموده و همیشه از فیلترهای باکیفیت استفاده کنید.

عوارض و مشکلات دیر عوض کردن فیلتر دستگاه تصفیه آب

۳- احتمال خرابی بقیه فیلترها

هر کدام از فیلترهای دستگاه تصفیه آب، کار خاصی را انجام میدهد و آب را برای فیلترهای بعدی مهیا میکند. به عنوان مثال، فیلتر دوم کلر را از آب حذف میکند و کلر، دشمن فیلتر ممبران (مرحله۴) است. چنانچه عمر مفید فیلتر دوم تمام شود و نتواند کلر را از آب حذف کند، میتواند موجب خرابی زودهنگام فیلتر ممبران شود. با توجه به اینکه فیلتر ممبران از فیلترهای نسبتا گران قیمت دستگاه تصفیه آب می باشد، بنابراین به منظور پیشگیری از تحمیل هزینه های اضافی پیشنهاد می شود فیلترهای پیش تصفیه به موقع عوض شود. از سوی دیگر خرابی فیلتر ممبران باعث می شود تا آب به درستی تصفیه نشده و سلامتی مصرف کننده به خطر افتد. همچنین میتوانید مقاله علت خرابی فیلتر ممبران را در این لینک مطالعه بفرمایید.

۴- احتمال خرابی قطعات برقی

حال اگر فیلتر ممبران نیز به موقع عوض نشود، قطعات برقی دستگاه تحت فشار قرار خواهند گرفت و احتمال سوختن آنها بالا خواهد رفت که تعمیر آنها هزینه قابل توجهی در پی خواهد داشت. بنابراین توجه داشته باشید که همواره زمان تعویض فیلترها را به خاطر داشته باشید و آنها را در بازه های زمانی مختلف چک کنید تا همواره علاوه بر استفاده بهینه از دستگاه، از کیفیت آب مطلوبی برخوردار شوید و از هزینه های خود نیز بکاهید.

سخن پایانی (عوارض و مشکلات عدم تعویض بموقع فیلترهای دستگاه تصفیه آب)

بهترین دستگاه تصفیه آب برای حذف آلاینده های آلوده موجود در آب آشامیدنی، سیستم اسمز معکوس RO (Reverse Osmosis System) است. این دستگاه با دارا بودن فیلتر ممبران اسمز معکوس توانایی حذف املاح مضر موجود در آب آشامیدنی تا ابعاد یک ده هزارم میکرون را داراست. در مراکز فروش تصفیه آب خانگی در ایران، محصولات تصفیه آب با بیش از ۶۰ الی ۷۰ برند مختلف عرضه و به فروش میرسند که هرکدام برای تصفیه ی آب آشامیدنی، سیستم های متفاوتی دارند.

متاسفانه در بازار ایران، محصولات و فیلتر های دستگاه تصفیه آب تقلبی بسیار زیادی وجود دارند که با قیمت های مختلف به فروش میرسند. توجه داشته باشید، درصورتیکه از فیلترهای غیر اصلی و بی کیفیت استفاده کنید، دستگاه تصفیه آب شما توانایی تصفیه ی بهینه آب را از دست داده و کیفیت آب آشامیدنی مصرفی شما کاهش پیدا خواهد کرد. لازم به توضیح است که شرکت زلال آب با اعتقاد به رسالت اجتماعی خود و درک این موضوع که دستگاه های تصفیه آب مستقیما با سلامتی شهروندان ارتباط دارد، پیوسته تلاش نموده تا فیلترها و لوازم جانبی دستگاه های تصفیه آب را از بهترین و مطمئن ترین نوع خود تهیه نماید. ضمنا فیلترهای خریداری شده ابتدا بررسی و تست و آزمایش می شوند و سپس در معرض فروش قرار میگیرند.

عمر فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی با توجه به سختی آب و میزان ناخالصیهای هر منطقه متغیر است ولی به صورت متداول، هر شش مرحله فیلتر تصفیه آب خانگی عمر مشخص و زمان عوض شدن معینی دارند.بهمچنین میتوانید رای اطلاع از جدول عملکرد و زمان تعویض  فیلتر تصفیه آب مقاله فوق را مطالعه نمایید. البته اگر شما جزو مشتریان شرکت زلال آب باشید، کارشناسان شرکت در بازه های زمانی مشخص زمان تعویض فیلتر به شما یادآوری خواهند کرد.

[bws_pdfprint display="print"]
اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.